Chucarosaurus diripienda

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Chucarosaurus diripienda
Час існування: пізня крейда,
сеноманський віктуронський вік

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Зауропсиди (Sauropsida)
Надряд: Динозаври (Dinosauria)
Ряд: Ящеротазові (Saurischia)
Підряд: Завроподоподібні (Sauropodomorpha)
Інфраряд: Завроподи (Sauropoda)

Titanosauria
Lithostrotia
Colossosauria

Рід: Chucarosaurus
Agnolin et al., 2023
Вид: C. diripienda
Chucarosaurus diripienda
Agnolin et al., 2023
Посилання
Вікісховище: Chucarosaurus
Віківиди: Chucarosaurus
Fossilworks: 467411

Chucarosaurus (букв. «незламний ящір») — викопний рід титанозаврів з пізньої крейди (середній сеноман—нижній турон) аргентинської формації Уїнкуль. Рід містить один вид, C. diripienda, відомий з різних кісток кінцівок і таза. Описаний у 2023 році[1].

Скам'янілості

[ред. | ред. код]
Відомі рештки

Викопні рештки динозавра знайдено у відкладеннях формації Уїнкуль у провінції Ріо-Негро на півдні Аргентини. Зразок складається з повної лівої плечової кістки, часткової лівої променевої кістки, повної лівої II п'ясткової кістки, лівої сідничної кістки, часткової лівої стегнової та малогомілкової кісток, часткової правої великогомілкової кістки та часткової невизначеної метаподії, які всі належать одній особі. Додатковий зразок (MPCA PV 821), що складається з лівої стегнової та гомілкової кісток, був призначений як паратип.[2]

Етимологія

[ред. | ред. код]

Родова назва Chucarosaurus поєднує «chucaro», слово з мови кечуа, що означає «жорстка і незламна тварина», з латинським словом «saurus», що означає «ящір». Видова назва diripienda походить від латинського слова, що означає «збитий».

Класифікація

[ред. | ред. код]

Agnolin et al. (2023) описали Chucarosaurus як колоссозавра, члена Titanosauria, сестринського таксону клади, утвореної Notocolossus і Lognkosauria:

Colossosauria

Rinconsauria

Bonitasaura

Chucarosaurus

Notocolossus

Lognkosauria

Mendozasaurus

Quetecsaurus

Futalognkosaurus

Puertasaurus

Drusilasaura

Argentinosaurus

Patagotitan


Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Agnolin, Federico L.; Gonzalez Riga, Bernardo J.; Aranciaga Rolando, Alexis M.; Rozadilla, Sebastián; Motta, Matías J.; Chimento, Nicolás R.; Novas, Fernando E. (2023-06). A new giant titanosaur (Dinosauria, Sauropoda) from the Upper Cretaceous of Northwestern Patagonia, Argentina. Cretaceous Research (англ.). Т. 146. с. 105487. doi:10.1016/j.cretres.2023.105487. Процитовано 26 квітня 2024.
  2. Novataxa